Doc Dr İnan Ünal

Akademisyen

Doçent Doktor İnan Ünal 2006 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli özel eğitim kurumlarında görev yaptıktan sonra iki buçuk yıl bankacılık hizmetinde bulunmuştur. 2010 yılında Munzur Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na öğretim görevlisi olarak atanmıştır ve halen Munzur Üniversitesi’ndeki görevine Doçent öğretim üyesi olarak devam etmektedir.

 

İnan Hoca Fırat Üniversitesi Matematik bölümünde yüksek lisans ve Gazi Üniversitesi Matematik bölümünde Doktora eğitimini tamamlamıştır. Birçok uluslararası bilimsel makalesi bulunan İnan Hoca aynı zamanda çeşitli seviyelerde kitaplar yazmaktadır. Akademik bilgisini ve birikimini geçmişte edinmiş olduğu lise eğitim tecrübesi ile birleştirerek üniversite sınavına hazırlanan gençler için içerikler üretmektedir.

 

Diğer yandan yazarımız İnan Ünal lisans seviyesinde ve lisansüstü seviyede matematik ve bilgisayar bilimleri alanlarında akademik içerikler üreterek Tensör Akademi YouTube kanalı üzerinden yayınlanmasına vesile olmaktadır. Liseden lisansüstü seviyeye kadar her öğrencinin faydalanacağı içerikler üreten İnan Ünal, herkesin matematiği en iyi şekilde öğrenmesi ideali ile çalışmaya devam etmektedir.

 

İnan hocaya www.inanunal.com üzerinden ve inanunal@gmail.com mail adresi ile ulaşabilirsiniz.

 

İnan Hoca Evli ve iki çocuk babasıdır.